+421 915 79 79 79

Región Liptov

Región Liptov, nachádzajúci sa na severe Slovenska, je považovaný za jeden z najkrajších a najnavštevovanejších regiónov na Slovensku. Obklopujú ho najväčšie a najkrajšie hory na Slovensku – Vysoké Tatry a Nízke Tatry, Chočské vrchy, Západné Tatry a Veľká Fatra. Cez región preteká najdlhšia rieka Slovenska – rieka Váh. Okrem toho sa tu nachádza najväčšia vodná priehrada Slovenska – Liptovská Mara, ktorá vznikla zaplavením až 13 obcí.

Región je jedinečný svojimi prírodnými krásami, kultúrou, históriou a ľudovou architektúrou. Vďaka tomuto je považovaný za destináciu číslo jeden na Slovensku. Každý návštevník si nájde to svoje – pre seba výnimočné.

Pre aktívnych športovcov región ponúka množstvo športových, turistických a adrenalínových aktivít, ako napríklad rafting, splavy Váhu, skalolezectvo, paraglajding, vyhliadkové lety, horské kolobežky, snowboardové a lyžiarske trate, skialpinizmus, bobové dráhy a iné možnosti na šport.

Pre milovníkov kultúry, histórie a folklóru je región Liptov to správne miesto. Okrem hradov – Likavka, Liptovský starý hrad, hrad v Liptovskom Hrádku sa tu nachádzajú skanzeny (Pribylina – Múzeum liptovskej kultúry a Vlkolínec, ktorý je zapísaný v UNESCO), Liptovské múzeum, Očovské múzeum a Múzeum Juraja Jánošíka.

Na území Liptova nájdete niekoľko nádherných jaskýň – Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa v Demänovskej doline, Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne a Važecká jaskyňa vo Važci.

Tento región je lákadlom pre mnohých návštevníkov i pre relax v teplých termálnych prameňoch – aquaparkoch s množstvom toboganov, vodných atrakcií alebo saunového sveta. Najnavštevovanejším aquaparkom na Slovensku je Aquapark Tatralandia. Nachádza sa asi 4 kilometre od mesta Liptovský Mikuláš a len pár metrov od Holiday Village Tatralandia.

Pre nadšencov zimných športov ponúka región Liptov niekoľko vyhľadávaných lyžiarskych stredísk, medzi tie najväčšie patrí Jasná Nízke Tatry a Malinô Brdo v Ružomberku. Veľmi atraktívnym lákadlom v zimnom a letnom období je Demänovská dolina, ktorá je vzdialená len 12 km od mesta Liptovský Mikuláš.

 

Srdečne Vás pozývame navštíviť toto prekrásne miesto.